×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: warsztaty dla najmłodszych z bajkowego gotowania

Autor: MZ/Rynek Zdrowia22 stycznia 2018 17:39

Blisko tysiąc dzieci w wieku od 4 do 6 lat brało udział w warsztatach ”Bajkowe gotowanie”. Zorganizowanie zajęć było możliwe dzięki środkom Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 - poinformowało w poniedziałek (22 stycznia) MZ.

MZ: warsztaty dla najmłodszych z bajkowego gotowania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program był realizowany od czerwca do grudnia 2017 roku, a jego koordynatorem było Stowarzyszenie DIETANOVA. Podczas zajęć mali uczestnicy słuchali bajek, a następnie pomagali ich bohaterom skomponować odpowiedni posiłek. W ten sposób dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania, uczyły się krojenia, obierania oraz gotowania prostych dań.

Aby utrwalić i kontynuować edukację dotyczącą zasad prawidłowego żywienia, stowarzyszenie opracowało poradnik, z którego bezpłatnie skorzystać może każdy rodzic.

Edukacja w zakresie zdrowego żywienia przynosi bardzo obiecujące i trwałe rezultaty. Jest to tym bardziej istotne, że wciąż rośnie liczba dzieci otyłych. W ciągu ostatnich 20 lat ich liczba trzykrotnie wzrosła. Nadwaga zagraża prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu i zdrowiu dziecka - wyjaśnia MZ i dodaje, że można zapobiegać jej rozwojowi poprzez prawidłową dietę i sport.

Czytaj: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze