MZ: tylko w niedzielę zmarły dwie chore osoby, stwierdzono 27 nowych zakażeń koronawirusem

Autor: PAP, MZ/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2020 13:02

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w niedzielę (22 marca) zmarły dwie kolejne osoby, a do godz. 12.19 potwierdzono 27 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie w wyniku tej infekcji zmarło w Polsce 7 osób. Dotychczas w naszym kraju zanotowano już 563 zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 (stan na godz. 12.30 w niedzielę, 22 marca).

Fot. Shutterstock

Zmarli to "43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem" - podał resort zdrowia.

Jak informowaliśmy wcześniej, mężczyzna został przyjęty do Radomskiego Szpitala Specjalistyczngeo na początku tygodnia jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID -19. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski), kierowca z PKS w Grójcu.

Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM.

Wcześniej resort zdrowia przekazał, że w szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) w niedzielę rano zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.

Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem jej śmierci było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

Wcześniej szef SOR i rzecznik jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu lek. med. Jacek Górny, poinformował, że pacjentka, która zmarła w niedzielę (22 marca) rano, trafiła do placówki w skrajnie ciężkim stanie; zmarła mimo intensywnej terapii.

37-letnia pacjentka, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, została przetransportowana do Poznania ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Jak powiedział Jacek Górny, chorej nie udało się uratować mimo procedur intensywnej terapii.

- Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał; chora zmarła - powiedział.

Pytany czy u kobiety stwierdzono występowanie chorób współistniejących stwierdził, że "miała umiarkowane obciążenia".

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum