MZ: spotkanie z ekspertami z WHO

Autor: MZ, DMX/Rynek Zdrowia • • 14 października 2011 17:48

W czwartek (13 października) odbyło się w Ministerstwie Zdrowia spotkanie wiceministra Adama Fronczaka z ekspertami WHO - dr Geraldem Rockenschaubem (WHO Regional Advisor) oraz dr Marcelem Duboulozem (Senior Medical Consultant on Disaster Preparedness) - poinformował w piątek (14 października) resort zdrowia.

MZ: spotkanie z ekspertami z WHO
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Celem spotkania było omówienie aktualnej współpracy pomiędzy Światową Organizacją Zdrowia (WHO) a Ministerstwem Zdrowia w zakresie szpitalnych planów reagowania w sytuacji kryzysowej, efektywności wykorzystania dotychczasowego wsparcia merytorycznego WHO oraz dalszej planowanej współpracy. Jak informuje resort spotkanie było także okazją do podzielenia się uwagami na temat ćwiczeń z zakresu funkcjonowania szpitalnego planu reagowania, przeprowadzonych w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu w dniach 10-12 października, w których wzięli udział eksperci WHO.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonych w 4. Wojskowym Szpitalu z Polikliniką we Wrocławiu ćwiczeniach medycznych wzięło udział kilkunastu lekarzy i ratowników .

Jak informowała Marzena Kasperska, rzeczniczka szpitala, w ramach szkolenia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w krótkim czasie trafiło około 20 osób poszkodowanych w masowym wypadku. Część z nich została przewieziona karetkami, a część "przyszła na własnych nogach", przetransportowana m.in. przez bliskich.

- Oficjalnie ćwiczenia odbywały się pod hasłem "Działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy znacznym nieplanowanym napływie rannych", ale traktujemy je jako sprawdzian przed Euro 2012 i wszelkimi innymi masowymi imprezami organizowanymi we Wrocławiu - oświadczyła Kasperska.

Ćwiczenia trwały około dwóch godzin i obserwowało je 40 lekarzy oraz ratowników z innych polskich miast-gospodarzy turnieju, a także eksperci WHO oraz krajowy koordynator ds. opieki medycznej i ratownictwa ze spółki PL.2012.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum