MZ proponuje: pomoc psychologiczna w każdej szkole już od 2019 r.

Autor: Radio Zet/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2018 13:02

Od 2019 r. w szkołach mają pojawić się psychoterapeuci, którzy będą wspierali młodzież przechodzącą okres dojrzewania. Wszystko w ramach nowego programu zdrowotnego.

To odpowiedź MZ na rosnący problem zaburzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zespół ds. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży działający przy Ministerstwie Zdrowia, opracował nowy projekt zmian, które już od przyszłego roku mają pomagać młodym ludziom w radzeniu sobie z problemami psychicznymi - informuje Radio Zet.

To odpowiedź resortu na dynamicznie rosnący odsetek młodocianych samobójców i coraz większy problem zaburzeń psychicznych wśród  młodzieży.

Eksperci opracowali trójstopniowy plan ratunkowy. Pierwszym elementem będzie korzystanie z niemedycznych form pomocy w środowisku dziecka lub nastolatka. Uczniowie w każdej szkole będą mogli liczyć na psychologów. Wspomagać mają ich terapeutyczne zespoły mobilne oraz specjalna, szybko dostępna terapia rodzinna.

Dopiero na kolejnym, drugim etapie będzie można korzystać z leczenia ambulatoryjnego w poradniach. Ostatni stopień przewiduje specjalistyczną pomoc, np. w  postaci hospitalizacji.

Więcej: www.radiozet.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum