MZ potwierdza przyczynę śmierci 37-latki z Poznania, 6. ofiara koronawirusa w Polsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2020 11:29

Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej w niedzielę rano 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia - poinformowało 22 marca o godz. 11.06 na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Fot. Shutterstock

Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia. Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6 - podało ministerstwo.

Wcześniej szef SOR i rzecznik jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu lek. med. Jacek Górny, poinformował, że pacjentka, która zmarła w niedzielę (22 marca) rano, trafiła do placówki w skrajnie ciężkim stanie; zmarła mimo intensywnej terapii.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował w niedzielę (22 marca), że 37-letnia pacjentka, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, została przetransportowana do Poznania ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Jak powiedział Jacek Górny, chorej nie udało się uratować mimo procedur intensywnej terapii.

- Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał; chora zmarła - powiedział.

Pytany czy u kobiety stwierdzono występowanie chorób współistniejących stwierdził, że "miała umiarkowane obciążenia".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum