MZ: ponownie pobrano próbki od Polaków ewakuowanych z Wuhanu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2020 11:54

W czwartek (6 lutego) rano ponownie pobrano próbki do badania od Polaków ewakuowanych z Wuhanu. Myślę, że jutro w godzinach popołudniowych będą wyniki - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W niedzielę (2 lutego) we Wrocławiu wylądowały samoloty z 30 Polakami, którzy wrócili z Wuhanu. Pasażerowie trafili na badania i obserwację do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego. Zostali umieszczeni na piętrze jednego ze skrzydeł szpitala, na oddziale odizolowanym od pozostałej części budynku. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w żadnej z przebadanych próbek pobranych od pacjentów nie stwierdzono obecności koronawirusa.

W czwartek rozmowie w TVP Info Kraska podał, że rano ponownie pobrano od tych osób próbki do badania. - Myślę, że jutro w godzinach popołudniowych będziemy mieli wyniki ponownego badania - stwierdził.

Poinformował też, że obecnie - poza 30 osobami ewakuowanymi z Wuhanu, którzy trafili do szpitala we Wrocławiu - w szpitalach zakaźnych w kraju pod obserwacją przebywa 13 osób. Podkreślił, że do tej pory w żadnej pobranej próbce Państwowy Zakład Higieny nie potwierdził obecności koronawirusa.

Dodał, że pod kwarantanną jest 10 osób, a pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych - 772 osoby.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum