MZ: pod respiratorami jest 160 osób chorych na COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2020 11:14

W tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób - przekazał w środę (8 kwietnia) rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że około 220 osób opuściło już szpital lub izolację domową z negatywnymi wynikami testu.

W stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób. Fot. Shutterstock

Andrusiewicz powiedział w środę na konferencji prasowej, że ostatniej doby ubyło 86 pacjentów w szpitalach jednoimiennych i szpitalach zakaźnych.

- To znaczy na oddziałach zakaźnych, bo oprócz szpitali jednoimiennych, mamy również oddziały zakaźne - podkreślił.

Dodał, że ci pacjenci zostali skierowani do izolatoriów.

- Mamy w tej chwili w kraju 7 tys. miejsc w izolatoriach, czyli do izolatoriów możemy kierować osoby niewymagające hospitalizacji, z tymi łagodniejszymi objawami bądź bez objawowych pacjentów. I oni nie muszą zajmować łóżek szpitalnych"- zaznaczył Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia powiedział też, że w tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach, szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób.

Dopytywany, ile osób już wyzdrowiało Andrusiewicz powiedział, że "mamy w granicach 220 osób, które opuściły szpital lub izolację domową". - Są potwierdzone negatywnymi wynikami testów, są zdrowe - podkreślił rzecznik MZ. 

Liczba pacjentów chorych na COVID-19, którzy wymagają wspomagania oddechu za pomocą respiratora stopniowo rośnie. W poniedziałek, 6 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski informował, że 107 pacjentów wymaga respiratora, a respiratorów mamy ok. 1500 w szpitalach zakaźnych i jednoimiennych.

PAP - Edyta Roś

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum