MZ/Rynek Zdrowia | 13-04-2017 12:36

MZ ogłosiło konkursy dotyczące współpracy z organizacjami pozarządowymi

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek (13 kwietnia) uzupełniający konkurs ofert na wybór realizatorów zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku.

Kwota na realizację Programu współpracy MZ z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku to 401 800 zł, a termin realizacji zadania trwa od 1 lipca do 1 grudnia 2017 r.

Zadania publiczne dotyczą m.in. akcji edukacyjnej i informacyjnej nt. obecności alergenów w żywności oraz zagrożeń z tym związanych, programu edukacyjnego mający na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie zagrożeń wynikających z niewłaściwego stosowania i  nadużywania produktów leczniczych dostępnych bez recepty (OTC) oraz suplementów diety i ich interakcji z innymi lekami.

Ponadto w został ogłoszony konkurs dotyczący programu edukacyjnego skierowany do osób z cukrzycą. Ma na celu zwiększenie świadomości żywieniowej tych chorych. Konkurs połączony jest z nauką samokontroli, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Więcej: www.mz.gov.pl