MZ o wspieraniu szkół w zakresie interwencji kryzysowej

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 08 września 2017 10:45

Resort zdrowia zapowiada, że w ramach ''Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020'' rozpoczął realizację programu, który ma na celu profilaktykę zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

MZ o wspieraniu szkół w zakresie interwencji kryzysowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chcemy wspierać szkoły i placówki oświatowe w prowadzeniu przez nie interwencji kryzysowej - przekonuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na swojej stronie internetowej. 

W tym celu resort przygotowuje program szkolenia, który ma zwiększyć wiedzę i skuteczność profilaktyki i działań prewencyjnych, które podejmują dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice związani z tą problematyką. 

W ramach programu zostaną przygotowane m.in.: arkusze obserwacji ucznia oparte na modelu biopsychospołecznym, bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne.

Resort zdrowia liczy, że program pozwoli osiągnąć dzięki temu o 40 proc. wzrost kompetencji wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych z zakresu ochrony zdrowia psychicznego uczniów i wychowanków wśród dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów i pedagogów zatrudnionych w szkole lub placówce oraz rodziców. 

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze