MZ o Europejskim Tygodniu Szczepień

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2014 16:58

W dniach 22-26 kwietnia obchodzony jest, już po raz IX, Europejski Tydzień Szczepień. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa.

Celem Tygodnia jest podkreślanie znaczenia szczepień - po to, by chronić ludność przed chorobami, którym można zapobiec właśnie poprzez szczepienia.

Europejski Tydzień Szczepień to inicjatywa kierowana i koordynowana przez Światową Organizację Zdrowia, realizowana i wspierana na poziomie krajowym i lokalnym przez państwa, a także przez organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz inne podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia.

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia, celem Tygodnia Szczepień w Polsce jest podkreślanie roli szczepień - powszechnych i indywidualnych - poprzez podnoszenie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych oraz zwracanie szczególnej uwagi na szczepienie pacjentów z grup wysokiego ryzyka.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum