×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ informuje o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem - jest już 22 chorych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia10 marca 2020 23:58

"Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku. To 22. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało we wtorek (10 marca) o godz. 19.47 Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

MZ informuje o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem - jest już 22 chorych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Stan trzech pacjentów z województwa mazowieckiego, u których wykryto we wtorek (10 marca) obecność koronawirusa jest stabilny - zapewniał we wtorek po godz. 14.00 na konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Dodał, że są to osoby, które przyjechały z Włoch.

Minister powiedział, że nie komentuje stanów klinicznych pacjentów, ale zapewnił, że stan trzech nowych osób zakażonych wirusem w województwie mazowieckim jest stabilny. 

- Nie ma tutaj informacji niepokojących - powiedział. Zaznaczył, że są to wyniki potwierdzone dosłownie "sprzed kilku minut, godzin", a wszystkie dane dotyczące kolejnych przypadków są na bieżąco upowszechniane.

Osoby dzisiaj zdiagnozowane przyjechały z Włoch. - To są osoby, które przyjechały z kierunku włoskiego, część z nich objęta była kwarantanną - wyjaśnił Szumowski. Dodał, że w tym przypadku "nie ma poziomej transmisji (wirusa SARS-CoV-2) w Polsce".

Zapewnił też, że służby sanitarne lokalizują w tej chwili wszystkie osoby, które mogły mieć styczność z tymi chorymi. - Wszystkie osoby z kontaktu są przez służby sanitarne lokalizowane. Procedura jest dokładnie taka sama, jak przy poprzednich 17 przypadkach - dodał.

Z kolei przed godziną 18.00 we wtorek  MZ poinformowało m.in. na Twitterze, że "mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu".

O godz. 19.47 resort poinformował o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem, potwierdzonym pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. "Wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku" - podał resort zdrowia.

W Polsce jest już 22 pacjentów z wykrytą chorobą COVID-19 (stan na godz. 20.35 we wtorek, 10 marca).

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2  poinformował 4 marca, czyli w ubiegłą środę. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum