MZ do punktów drive-thru: prosimy o wysyłanie próbek tam, gdzie są mniejsze kolejki

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 15 października 2020 14:00

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie opublikowanym w czwartek (15 października) zwraca się z prośbą do mobilnych punków wymazów, by wysyłały próbki do badań do takich laboratoriów, w których są jak najmniejsze kolejki. Jednocześnie informuje, że próbki mogą być wysyłane do laboratoriów COVID znajdujących się w innych województwach.

MZ do punktów drive-thru: prosimy o wysyłanie próbek tam, gdzie są mniejsze kolejki
Resort zaznaczył, że próbki mogą być wysyłane do laboratoriów znajdujących się także w innym województwach niż punkt drive-thru. Fot. PTWP

Komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący mobilnych punktów wymazów opublikowano na stronie Centrali NFZ. 

"W związku z pobieraniem przez Państwa wymazów i wysyłaniem ich do badań w laboratoriach COVID, Ministerstwo Zdrowia zwraca się z uprzejmą prośbą, aby kierując próbki do badań, sprawdzali Państwo informacje dotyczące bieżącego obciążenia laboratoriów w systemie EWP i wybierali Państwo te laboratoria, w których nie ma kolejki oczekujących do badań próbek albo liczba oczekujących na zbadanie próbek jest niewielka" - czytamy. 

Resort zaznaczył, że próbki mogą być wysyłane do laboratoriów znajdujących się także w innym województwach niż punkt drive-thru.

Więcej: nfz.gov.pl

.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum