MZ: do piątku wieczorem pojawią się rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2020 13:15

Jak poinformował w czwartek (18 czerwca) Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, rekomendacje resortu w sprawie głosowania w wyborach prezydenckich drogą korespondencyjną mają zostać wydane najpóźniej do piątkowego (19 czerwca) wieczoru. Decyzję, czy uwzględnić wskazania resortu, podejmie PKW.

MZ: do piątku wieczorem pojawią się rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego
Rekomendacje MZ w sprawie głosowania w wyborach prezydenckich drogą korespondencyjną mają zostać wydane najpóźniej do piątkowego (19 czerwca) wieczoru. Fot. Archiwum

- W tej chwili czekamy na ostatnie analizy, dotyczące sytuacji w województwach łódzkim i śląskim. Nie mówimy tu o całych województwach, mówimy o poszczególnych gminach, w których w ostatnim czasie występowało dość dużo zakażeń - mówił rzecznik resortu.

Wyjaśnił, że "chodzi tu między innymi o analizę ostatniego tygodnia, jak wyglądały zakażenia w poszczególnych gminach oraz predykcje, estymacje na najbliższe dni, jak sytuacja może się rozwijać".

- Te analizy posłużą ministrowi zdrowia do rekomendowania przeprowadzenia głosowania wyłącznie korespondencyjnego w określonych gminach. Jutro do wieczora taka rekomendacja zapadnie - zapewnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum