MZ: będzie wsparcie psychologiczne dla dyspozytorów medycznych

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 07 września 2020 17:49

W poniedziałek (7 września) opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wsparcia psychologicznego dyspozytorów medycznych. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

MZ: będzie wsparcie psychologiczne dla dyspozytorów medycznych
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dotychczas zakres wsparcia psychologicznego dyspozytorów medycznych nie był określony w przepisach prawa skierowanych wyłącznie do tej grupy zawodowej. Tymczasem dyspozytorzy medyczni podkreślają potrzebę uzyskania wsparcia psychologicznego, które jest niezbędne dla osób stykających się w codziennej praktyce z tragicznymi w skutkach zdarzeniami. Praca w takich warunkach niesie ze sobą wysokie ryzyko wystąpienia zaburzeń w zdrowiu psychicznym i fizycznym, które dodatkowo wywierają ujemny wpływ na poziom realizacji zadań przez dyspozytora medycznego.

Jak wyjaśniło MZ, projekt rozporządzenia określa zakres wsparcia dyspozytorów medycznych oraz kwalifikacje i zadania psychologów realizujących to wsparcie. Wyznacza zakres wsparcia dla dyspozytorów medycznych oraz kwalifikacje i zadania psychologów realizujących wsparcie psychologiczne dla dyspozytorów medycznych.

Czytaj: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum