MZ: będą kontrole w SOR-ach w województwie śląskim

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2019 17:00

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w ramach nadzoru nad systemem ratownictwa medycznego zwróciła się do wojewody śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim.

MZ: będą kontrole w SOR-ach w województwie śląskim
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wyjaśnia Sylwia Wądrzyk, dyrektor Biura Komunikacji MZ w przesłanej Rynkowi Zdrowia informacji, ma to związek z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami medialnymi dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych znajdujących się na obszarze województwa śląskiego.

Wądrzyk przypomina, że Śląski Oddział Wojewódzki NFZ prowadzi obecnie kontrole w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Sprawdzane są między innymi: organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność, również kwestie dotyczące personelu medycznego. Kontrolerzy badają, czy szpital zatrudnia odpowiednią, zgodną z kontraktem liczbę lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum