MFiPR: kupiony na potrzeby studentów sprzęt do ratowania życia trafi do szpitali

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 17:12

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało w piątek, 20 marca (godz. 16.36) na Twitterze, że respiratory, defibrylatory, aparaty tlenowe zakupiony przez uczelnie medyczne na potrzeby szkolenia studentów, zostaną wykorzystane do ratowania zdrowia chorych na COVID-19.

Fot. Shutterstock

Jak poinformowało MFiPR, ministerstwo ma świadomość tego, że dobry sprzęt medyczny to jeden z filarów skutecznego leczenia. Takim sprzętem dysponują nie tylko szpitale, ale też np. uczelnie medyczne, które wykorzystują go do szkolenia studentów.

- Wiele nowoczesnych urządzeń, np. respiratorów uczelnie medyczne zakupiły z wykorzystaniem funduszy unijnych. Wspólnie z ministrem Łukaszem Szumowskim podjęliśmy decyzje, że sprzęt zakupiony za pieniądze europejskie dla studentów można będzie wykorzystać do leczenia pacjentów zarażonych koronawirusem - podało MFiPR.

Takie wyposażenie mają m.in. uczelnie wyższe w: Bydgoszczy, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Łodzi i w Warszawie.

- Najbardziej cieszylibyśmy się, gdyby w tej trudnej sytuacji dodatkowy sprzęt nie był potrzebny ale w razie czego możemy użyć go w każdej chwili - podkreślił resort funduszy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum