Luteranie popierają transplantologię

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 października 2010 21:21

Między innymi o transplantologii będą debatować uczestnicy Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, który rozpoczyna się w piątek (15 października) w Bielsku-Białej. Synod jest najwyższą władzą kościelną polskich luteran.

Luteranie popierają transplantologię

W sprawie transplantologii synodałowie zamierzają przyjąć dokument wspierający przeszczepy.

– Kościoły luterańskie na świecie pozytywnie odnoszą się zarówno do transplantologii, jak i dawstwa organów, zachęcając równocześnie swoich wiernych, by w akcie miłości bliźniego wspierali w ten sposób tych, którzy tego potrzebują – poinformował szef synodalnej komisji do spraw teologii i konfesji odpowiedzialnej za przygotowanie projektu ksiądz Marcin Hintz.

– Projekt dokumentu polskiego Kościoła Luterańskiego podziela to stanowisko. Jednocześnie Kościoły ewangelickie na całym świecie zwracają uwagę, że dawstwo organów nie może być przedmiotem handlu – dodaje Hintz.

W Polsce żyje około 80 tys. luteran, z czego blisko połowa na Śląsku Cieszyńskim. Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jest najliczniejszą w Polsce. Na świecie jest ponad 70 mln luteran.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum