Lubuskie: wojsko szuka ratowników medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2013 11:37

Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa potrzebuje około 30 podoficerów do służby jako ratownicy medyczni. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób posiadających przeszkolenie wojskowe - odbytą zasadniczą lub zawodową służbę wojskową.

Lubuskie: wojsko szuka ratowników medycznych
Ważne jest również wykształcenie i doświadczenie w zakresie ratownictwa medycznego. Oprócz uposażenia oraz zabezpieczenia socjalnego jednostka oferuje możliwości rozwoju dla zainteresowanych służbą.

Ratownicy ze Świętoszowa mogą pełnić dyżury w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych (SOR) oraz wykonywać zadania w strukturach Polskich Kontyngentów Wojskowych, m.in. podczas operacji militarnej w Afganistanie.

Jak wyjaśnił oficer prasowy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu mjr Szczepan Głuszczak, ostatnie lata w medycynie to wielki rozwój ratownictwa medycznego nie tylko w zakresie jego cywilnej odmiany, ale także pierwszej pomocy na polu walki.

- W związku z tym trendem zwiększyło się zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel. Jednostki naszej dywizji od lat inwestują w szkolenia w zakresie ratownictwa medycznego oraz w personel. W związku z tym pancerniacy ze Świętoszowa oferują etaty dla ratowników - dodał Głuszczak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum