×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubuskie: system nadzoru nad matką i dzieckiem działa

Autor: zielonagora.gazeta.pl/Rynek Zdrowia03 lutego 2014 19:45

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział kontrole oddziałów ginekologiczno-położniczych w całej Polsce. Standardów w regionalnych szpitalach broni wydział zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Lubuskie: system nadzoru nad matką i dzieckiem działa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lubuscy lekarze przekonują, że oddziały położnicze w całym regionie są kontrolowane na bieżąco. Prof. Jana Skrzypczak, konsultant wojewódzki ds. położnictwa i ginekologii, w czerwcu ubiegłego roku sprawdzała standardy prowadzenia ciąży fizjologicznej.

Wydział zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował, że lubuskie jako jedno z trzech województw w całej Polsce ma opracowany system nadzoru merytoryczno-organizacyjnego nad matką i dzieckiem.

W jego ramach prowadzone są stałe kontrole oddziałów położniczo-ginekologicznych, neonatologicznych, pediatrycznych, POZ, środowisk nauczania i wychowania oraz poradni specjalistycznych położniczo-ginekologicznych w całym województwie.

System działa od czterech lat. W 2010 r. kontrolerzy badali szpitale 13 razy, w 2011 r. - 15 razy, a w 2012 r. - 14 razy. Najwięcej inspekcji - 17 - odbyło się w ubiegłym roku.

Więcej: http://zielonagora.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze