Lubuskie: polsko-niemieckie sympozjum nt. nowoczesnej chirurgii urazowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2011 11:04

W Collegium Polonicum w Słubicach spotka się ponad 200 polskich i niemieckich lekarzy, aby wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie najnowszych metod w chirurgii urazowej i ortopedii stopy i stawów skokowych, diagnostyce, terapii i rehabilitacji schorzeń.

Lubuskie: polsko-niemieckie sympozjum nt. nowoczesnej chirurgii urazowej
Jak poinformowała rzecznik słubickiej uczelni Ewa Bielewicz-Polakowska, XVI. Polsko-Niemieckiego Sympozjum Chirurgów Urazowych i Ortopedów towarzyszyć będą wystawy, panele dyskusyjnego - po raz pierwszy odbędą się też warsztaty, dzięki którym uczestnicy uzyskają wgląd w poszczególne procesy leczenia w medycynie urazowej.

Celem sympozjum, które odbędzie się 8-9 kwietnia br., jest przekazywanie informacji o najnowszych badaniach i wynalazkach, ale przede wszystkim zintensyfikowanie transgranicznej opieki nad pacjentami oraz wsparcie współpracy zakładów medycznych, takich jak kliniki, gabinety specjalistyczne oraz fizjoterapeutów.

- Spotkania tego typu pozwalają nam zbudować "most" w zakresie opieki zdrowotnej i współpracy w regionie granicznym Frankfurt nad Odrą - Słubice. Wzmocni on i rozbuduje naszą sieć medyczną. Jest to dla nas znakomite miejsce wymiany informacji i doświadczeń z kolegami z Polski - uważa Frank Hoffmann, dyrektor Kliniki Chirurgii Urazowej Ręki i Rekonstrukcyjnej we Frankfurcie nad Odrą.

Organizatorami sympozjum są: Klinikum Frankfurt Oder, Stowarzyszenie Chirurgii Urazowej Regionu Brandenburgii i Berlina, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Die Berlin-Brandenburgische Unfallchirurgische Gesellschaft oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ortopedii Gorzowskiej.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum