Lubuskie: pierwsze domowe hospicjum dla dzieci

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2011 20:59

Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt z pierwszym w województwie lubuskim hospicjum domowym dla dzieci, zorganizowanym przez lekarza Jana Górskiego.

Lubuskie: pierwsze domowe hospicjum dla dzieci

Do tej pory woj. lubuskim nie było  hospicjum dla dzieci, a z danych medycznych wynika, że ok. 30 dzieci wymaga opieki paliatywnej. Taką placówkę zorganizował lekarz anestezjolog ze specjalizacją z medycyny paliatywnej Jan Górski. Podpisał kontrakt z NFZ do końca b.r. - informuje portal gazeta.pl.

W placówce oprócz Jana Górskiego pracują cztery pielęgniarki, rehabilitanci, fizjoterapeuci, psycholog. Wkrótce do tego grona dołączy pediatra.

Początkowo wydawało się, że hospicjum obejmie głównie dzieci z nowotworami. Szybko okazało się, że i dzieci z wadami wrodzonymi czy chorobami neurologicznymi potrzebują pomocy. Pracownicy hospicjum domowego nie tylko zajmują się bezpośrednią opieką, ale i koordynują wiele działań, wskazują rodzicom, co można jeszcze zrobić, by pomóc dziecku.

Obecnie hospicjum domowe dla dzieci zajmuje się dwójką dzieci - z Zielonej Góry i małej wsi pod Świebodzinem. Ale jego zasięg działania obejmuje całe województwo lubuskie.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum