Lubuskie: opieka medyczna i profilaktyka na Przystanku Woodstock

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2011 08:56

Od strony medycznej festiwal rockowy Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą będzie zabezpieczać 212 osób - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Lubuskie: opieka medyczna i profilaktyka na Przystanku Woodstock
Do dyspozycji mają 19 ambulansów. Gotowy jest też szpital polowy na terenie festiwalu. Podczas Przystanku Woodstock Nowy Szpital w Kostrzynie pracuje w specjalnym, festiwalowym trybie, co oznacza zwiększoną obsadę lekarską i pielęgniarską na izbie przyjęć, 24-godzinną pracę poradni chirurgicznej, pełną gotowość bloku operacyjnego.

- Zapasy leków, środków jednorazowych, gazów medycznych, środków dezynfekcyjnych są w ilościach wystarczających dla półmilionowego miasteczka - poinformowała Renata Szczepocka-Kiełbratowska, koordynator marketingu i PR Grupy Nowy Szpital.

Na parterze szpitala wydzielono obszary: segregacyjny, reanimacyjny, urazowy oraz trzy obszary obserwacyjne; przygotowano 12 łóżek intensywnego nadzoru.

W Kostrzynie wyznaczono cztery punkty medyczne, z których jeden przy dworcu PKP, pracuje 24 godziny na dobę, a trzy pozostałe od godz. 10 do godz. 19.

Nad bezpieczeństwem uczestników nad wodą czuwać będą ratownicy WOPR z Kostrzyna, oraz ratownicy wodni z Niemiec. Dyżur pełnić będzie również kostrzyńska karetka wodna z ratownikami WOPR oraz medycznymi.

Od czwartku (4 sierpnia) na terenie festiwalu otwarty zostanie punkt, w którym można uzyskać porady z zakresu profilaktyki HIV i AIDS, uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy i tytoniu.

17. Przystanek Woodstock - największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych - potrwa od 4 do 6 sierpnia. Jego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum