Lubuskie: nowy konsultant wojewódzki w medycynie ratunkowej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2015 19:41

W Lubuskiem doradcą nowego wojewody będzie nowy wojewódzki konsultant w dz. medycyny ratunkowej Andrzej Szmit, który powraca na to stanowisko po półtorarocznej przerwie.

Lubuskie: nowy konsultant wojewódzki w medycynie ratunkowej
Fot. archiwum RZ

56-letni Andrzej Szmit specjalizuje się w medycynie ratunkowej od 1984 roku. Ponad 20 lat jest szefem gorzowskiego pogotowia ratunkowego, w latach 2008-2011 równolegle był też dyrektorem szpitala w Gorzowie.

Do zarządzania tymi jednostkami służby zdrowia desygnowali go marszałkowie rządzącej województwem Platformy Obywatelskiej. Jednocześnie od 2003 r. Szmit był także konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny ratunkowej. Z tej funkcji w połowie 2014 r. odwołał go Jerzy Ostrouch, wojewoda z Platformy.

Od grudnia w urzędzie wojewódzkim działa skoncentrowana dyspozytornia medyczna obejmująca obejmuje gorzowski tzw. rejon operacyjny, w marcu w systemie mają funkcjonować wszystkie stacje pogotowia z północy województwa (podział wzdłuż autostrady A2). W drugiej połowie roku scalony ma zostać także system na południu Lubuskiego. Wszystkie prace ma nadzorować właśnie Szmit.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum