Lubuskie: nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia07 czerwca 2021 11:48

Lubuskim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej został dr Artur Juszkiewicz.

Lubuskie: nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej
Dr Artur Juszkiewicz Fot. WSzW w Gorzowie Wlkp.
  • Dr dr Artur Juszkiewicz jest nowym lubuskim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej
  • Będzie tę funkcję pełnił przez pięć lat
  • Na co dzień pracuje w Oddziale Dziecięcym z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Nowy konsultant wojewódzki na co dzień pracuje w Oddziale Dziecięcym z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Decyzją wojewody lubuskiego będzie tę funkcję pełnił przez pięć lat.

Praca "na co dzień"

Doktor Artur Juszkiewicz dołączył do grona 8 konsultantów wojewódzkich pracujących obecnie w tym szpitalu. Są to konsultanci w dziedzinach: chorób wewnętrznych, hematologii, medycyny nuklearnej, medycyny sportowej, okulistyki, pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego, pielęgniarstwa epidemiologicznego oraz urologii.

Co należy do obowiązków konsultanta?

Przypomnijmy, że konsultanci wojewódzcy:
- wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę jednostek organizacyjnych, które mogą prowadzić specjalizacje lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne (listę taką prowadzi minister zdrowia);
- wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny, należycie pełnią swoje obowiązki;
- na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

Na podstawie kontroli wydają opinię:
- czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów, spełnia niezbędne wymagania,
- na temat sposobu realizacji stażu lub specjalizacji, a także poziomu świadczeń zdrowotnych udzielanych przez osoby, które wykonują zawód medyczny i są zatrudnione w podmiocie leczniczym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum