Lubuskie: mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego za powstaniem centrum onkologii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2012 18:35

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu niespełna dwóch tygodni zebrali ponad 7536 podpisów pod petycją o utworzenie centrum onkologii w Gorzowie. W piątek (17 lutego) trafiła ona do władz miasta i województwa.

Wsparcie obiecał Romuald Kreń, wicemarszałek, który odebrał petycję z rąk mieszkańców. Przyznał, że idea jest jak najbardziej słuszna, jednak on oczekuje realnych deklaracji, ponieważ obecnie sytuacja w województwie jest krytyczna. W tym tygodniu dwa największe szpitale złożyły dokumenty, że tracą płynność finansową i znów oczekują wsparcia - pisze Gazeta Wyborcza.

Tymczasem Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, twierdzi, że w ciągu ostatnich lat, kiedy zajmuje się zdrowiem w regionie, nie było ani jednego oficjalnego wniosku do zarządu województwa o rozwój onkologii w Gorzowie.

Marszałek zapowiedziała jednak, że zacznie porządkować lecznictwo onkologiczne w regionie. Na początek powołany zostanie zespół, w którego skład wejdą przedstawiciele wojewody, NFZ, konsultanci wojewódzcy i krajowi, dyrektorzy szpitali, w których są oddziały onkologiczne.

Jak podaje Gazeta, to ocena przygotowana przez ten zespół pozwoli określić, czy rzeczywiście centrum onkologii w Gorzowie jest potrzebne. Być może, jak sugeruje Elżbieta Polak, problem wcale nie leży po stronie dostępności do specjalistów, ale niedostatecznej profilaktyki.

Więcej: http://gorzow.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum