Lubuskie: dzień dawcy szpiku w Krośnie Odrzańskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2011 11:12

Dzień dawcy szpiku zaplanowany został na sobotę (22 stycznia). Udział w akcji zapowiedzieli funkcjonariusze Straży Granicznej z Krosna. Mogą w niej także wziąć udział mieszkańcy, którzy chcą pomóc choremu na białaczkę Tomaszowi.

Lubuskie: dzień dawcy szpiku w Krośnie Odrzańskim

– 30 funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej jest już zarejestrowanych w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS. Pozytywnie przeszli badania – informuje Anna Galon, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie.

W sobotę kolejni funkcjonariusze będą mogli zarejestrować się, jako potencjalni dawcy szpiku.

Akcja może pomóc 40-letniemu Tomaszowi, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną zdiagnozowaną w 2009 roku. 

– Jedyną szansą na ratunek dla Tomasza jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego, ponieważ nie zna on swoich rodziców. Nie wie też, czy ma rodzeństwo. Jako dwumiesięczne niemowlę został porzucony w jednej z jeleniogórskich kamienic – powiedziała PAP Katarzyna Jabłońska z działu rekrutacji dawców Fundacji DKMS w Warszawie. 

Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Potrwa od godz. 11. do 17. To pierwszy w tym roku dzień dawcy szpiku, organizowany przez Fundację DKMS w Lubuskiem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum