Lubuskie: bezpłatne konsultacje psychologiczne i terapeutyczne

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 06 października 2011 11:35

Z okazji Światowego Dzień Zdrowia Psychicznego - 10 października - dwa dni później w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego z młodzieżą spotkają się lekarze specjaliści.

Lubuskie: bezpłatne konsultacje psychologiczne i terapeutyczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak informuje urząd, młodzież gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna szkół województwa lubuskiego będzie miała okazję wziąć udział 12 października w bezpłatnych testach, konsultacjach psychologicznych i terapeutycznych w zakresie radzenia sobie ze stresem i problemami.

Młodzi ludzie spotkają się też ze specjalistami ze SP Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ  w Ciborzu, SP ZOZ Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze oraz Ośrodka dla Osób Uzależnionych SP ZOZ Nowy Dworek w Świebodzinie.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to jedyna doroczna globalna kampania skupiająca uwagę na różnych aspektach zdrowia psychicznego. Decyzją Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego obchodzony jest od 1992 r. Od tego czasu, co roku w ponad 100 krajach odbywają się symboliczne uroczystości. Tegoroczne hasło obchodów to "Zdrowie psychiczne globalnym priorytetem".

Lubuskie obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zostały zaplanowane w Ramowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Lubuskiego na lata 2011-2015.

Realizacja programu zakłada upowszechnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, a także rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu. Tegoroczne działania koncentrować się będą na przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz pomocy terapeutycznej młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze