Lubuskie: SOR-y po kontroli, tragedii nie ma, ale kadra jest przeciążona

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 września 2013 15:08

Są wstępne wyniki kontroli, jaką w lubuskich szpitalach przeprowadzili pracownicy wojewody. Wnioski? Zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców nie ma, ale kontrolerzy zwrócili uwagę na duże obciążenie personelu na SOR-ach.

Lubuskie: SOR-y po kontroli, tragedii nie ma, ale kadra jest przeciążona
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od marca do września br. urzędnicy wojewody skontrolowali wszystkie osiem szpitalnych oddziałów ratunkowych w Lubuskiem. Zespół kontrolerów wojewody tworzyli nie tylko urzędnicy z kilku wydziałów LUW, całą akcję wspierało aż 25 konsultantów wojewódzkich w różnych dziedzinach medycyny. Urząd wojewódzki ma już odpowiedź od 19 z nich.

Do jakich doszli wniosków? Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców, którzy będą zmuszeni pojawić się na którymś ze szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Kontrolerzy zwrócili jednak uwagę na kilka spraw. Jednym z problemów jest duże obciążenie personelu na SOR-ach. Urząd Wojewódzki już w tej sprawie rozmawiał z NFZ, który postara się tę sprawę jakoś uzdrowić.

W raporcie można też wyczytać, że część szpitali boryka się z niewystarczającą liczbą osób z personelu na dyżurach. Urzędnicy podkreślają też nieprawidłowości w prowadzeniu tzw. zbiorczej dokumentacji medycznej. Jest ona - zdaniem kontrolerów - sporządzana nierzetelnie.

Więcej: gorzow.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze