Lublin: zabieg usunięcia zaćmy u 105-latki, pacjentka szykuje się do drugiego...

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2019 10:20

Specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie przeprowadzili operację zaćmy u 105-letniej kobiety. Pacjentka znacznie lepiej widzi i chce przejść zabieg na drugim oku.

Lublin: zabieg usunięcia zaćmy u 105-latki, pacjentka szykuje się do drugiego...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Operacji usunięcia zaćmy i wszczepienia soczewki u 105-latki podjęli się lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. Jak informował w rozmowie z Kurierem Lubelskim dr Piotr Kawa, kierownik oddziału leczenia jednego dnia wyjątkowość tego zabiegu polegała na tym, że należało zminimalizować ryzyka ewentualnych powikłań, które mogą wystąpić w czasie zabiegu.

Samo ułożenie pacjentki na stole operacyjnym trwało bardzo długo, ponieważ miała ona dwa razy złamany staw biodrowy, a każde poruszenie głową w trakcie operacji może skutkować powikłaniami.

Zespół chirurgów okulistów funkcjonuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie od listopada 2018 r. i w tym czasie wykonał ponad 350 podobnych zabiegów. Dzięki zniesieniu przez NFZ limitów na zabiegi zaćmy odbywa się tam miesięcznie 80-100 operacji usunięcia zaćmy w ramach chirurgii jednego dnia.

Kolejki szybko skracają się. Po wizycie kwalifikacyjnej, wyznaczany jest termin zabiegu. Aktualnie czas oczekiwania w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wynosi ok. 4-6 tygodni.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze