×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: wszczepili nowoczesny implant słuchu

Autor: dziennikwschodni.pl/Rynek Zdrowia11 grudnia 2013 08:57

Lekarze z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie wszczepili nowoczesny implant przywracający pacjentowi słuch.

Lublin: wszczepili nowoczesny implant słuchu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Janusz Klatka, kierownik Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wyjaśnia w Dzienniku Wschodnim, że implant jest całkowicie schowany pod skórą. Praktycznie eliminuje to możliwość wystąpienia powikłań, których niewielkie ryzyko istniało w przypadku rozwiązań starszego typu.

Operacja przeprowadzona we wtorek (10 grudnia) trwała około 40 minut, przeprowadził ją Marek Zadrożniak.

Urządzenie zostało zamocowane w kości za uchem. Na zewnątrz pozostaje tylko niewielki procesor dźwięku, czyli urządzenie, które rejestruje wszystkie odgłosy otoczenia. Nie trzeba go regulować ręcznie, w zależności od poziomu dźwięków w otoczeniu dostraja się samoczynnie.

Do operacji mogą być kwalifikowani pacjenci mający problemy z przewodnictwem powietrznym. Chodzi o nieprawidłowości w obrębie kanału słuchowego, czy ucha zewnętrznego. Ten nowoczesny system pomoże także osobom starszym, którym nie wystarczy już zwykły aparat słuchowy.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze