Lublin: urząd marszałkowski sprawdzi jak traktowani są pacjenci w szpitalu neuropsychiatrycznym

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 03 września 2009 10:29

Kolejny w ostatnich tygodniach przypadek śmierci na sepsę w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego SP ZOZ w Lublinie i skargi na sposób traktowania chorych sprawiły, że na interwencję zdecydował się urząd marszałkowski.

Lublin: urząd marszałkowski sprawdzi jak traktowani są pacjenci w szpitalu neuropsychiatrycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ubiegłym tygodniu na oddziale dla narkomanów szpitala neuropsychiatrycznego w Lublinie na sepię zmarł mężczyzna. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że mężczyzna został skierowany z jednego z warszawskich szpitali, a powinien trafić do kliniki chorób zakaźnych.

To w ostatnich tygodniach kolejna śmierć na sepsę w tym szpitalu - pisze Dziennik Wschodni. Niedawno, podczas pobytu w tym szpitalu 68-letnia mieszkanka Krasnegostawu dostała odleżyn, które wywołały sepsę. Rodzina zmarłej kobiety twierdzi, że jej śmierć, to skutek zaniedbań personelu szpitala. Ponadto, rodziny pacjentów szpitala w Abramowicach alarmują, że ich krewni są źle traktowani.

Edward Lewczuk, dyrektor szpitala, tłumaczy, że na każdy przypadek trzeba popatrzeć z dystansem. Skarżą się pacjenci i rodziny, ale w opinii dyrektora 98 proc. skarg nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Przyznaje jednak, że zdarza się, że ktoś z personelu niewłaściwie się odezwie, czy np. za mocno kogoś przytrzyma.

Działalności szpitala neuropsychiatrycznego w Lublinie ma się przyjrzeć urząd marszałkowski podczas wstępnej kontroli. Arkadiusz Bratkowski - wicemarszałek województwa, odpowiedzialny za służbę zdrowia zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni zapadnie decyzja, czy potrzebna jest tam gruntowna inspekcja.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum