Lublin: uczniowie szukają dawcy szpiku dla swojej polonistki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2016 14:01

W czerwcu w Lublinie dzięki inicjatywie uczniów Beaty Nowak, polonistki z III LO, odbędzie się duża akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wydarzenia potrwają kilka dni. Zgłosiło się już ponad 200 wolontariuszy.

Lubelscy uczniowie i nauczyciele organizują wielką akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Beata Nowak, polonistką w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublini zachorowała na włóknienie szpiku kostnego. Z pomocą nauczycielce ruszyli uczniowie. Nawiązali kontakt z Fundacją DKMS zajmującą się prowadzeniem bazy potencjalnych dawców szpiku.

W czerwcu wspólnie zamierzają zorganizować kilkudniową akcję na szeroką skalę. Od 10 do 12 czerwca w galerii Olimp oraz w Tarasach Zamkowych staną stoiska Fundacji DKMS, do których będą mogli się zgłaszać potencjalni dawcy powyżej 18. roku życia.

Do pomocy przy akcji zgłosiło się już 220 osób. Wśród nich są głównie uczniowie lubelskich szkół, studenci, ale też nauczyciele i byli absolwenci liceum. Wciąż potrzebne jest ok. 50 osób, które 5 czerwca rozdadzą ulotki oraz kolejne 20 osób przyda się 9 czerwca, wówczas Fundacja rozstawi stanowiska informacyjne na lubelskich uczelniach.

Więcej: www.gazeta.pl

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum