×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: szpital kliniczny może jeszcze w tym roku wykonać wymianę biodra

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia18 czerwca 2018 09:41

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Lublinie są jeszcze wolne miejsca dla pacjentów, którzy oczekują na wymianę endoprotezy stawu biodrowego.

Lublin: szpital kliniczny może jeszcze w tym roku wykonać wymianę biodra
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia prof. Adam Nogalski, szef Kliniki Chirurgii Urazowej i Medycyny Ratunkowej, po weryfikacji listy oczekujących okazało się, że jeszcze w tym roku są miejsca dla chorych, którzy muszą mieć wykonane zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego. To wielka szansa dla chorych, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę fakt, że w woj. lubelskim terminy sięgają 2021 roku, a w Polsce nawet 2033 r.

Okazało się, że niektórzy pacjenci rezygnują z terminów, gdyż zapisali się na zapas i mogą jeszcze poczekać. Część zabiegów jest odwoływana ze względu na inne schorzenia pacjentów. Czasem okazuje się, że osoba została już zoperowana w innym ośrodku, bo zapisała się w kolejkę jednocześnie do trzech różnych szpitali.

Wymiany biodra to zabieg, z którego korzystają głównie osoby w starszym wieku, które cierpią na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego. Objawem jest m.in. ból nasilający się przy chodzeniu. 

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze