Lublin: szpital im. Jana Bożego uruchomił poradnię geriatryczną

Autor: janbozy.lublin.pl/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2019 09:34

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie otwarto poradnię geriatryczną.

Lublin: szpital im. Jana Bożego uruchomił poradnię geriatryczną
Poradnia będzie zapewniać kompleksową opiekę zdrowotną pacjentom w wieku podeszłym Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital wyjaśnia, że pomysł jej uruchomienia wynika z potrzeby sprostania problemom zdrowotnym starzejącego się społeczeństwa. "Żyjemy coraz dłużej i potrzeba opieki nad osobami starszymi jest coraz większa. Wymagają one specjalnego, kompleksowego podejścia. Lekarz rodzinny nie zawsze jest w stanie im pomóc" - czytamy na stronie internetowej placówki.

Poradnia będzie zapewniać kompleksową opiekę zdrowotną pacjentom w wieku podeszłym. Jej zadaniem będzie również propagowanie profilaktyki zdrowotnej.

Do Poradni Geriatrycznej w szczególności kierowani powinni być pacjenci u których występują choroby wieku podeszłego, takie jak zaburzenia pamięci i nastroju, osteoporoza, zaburzenia funkcji zwieraczy (nietrzymanie moczu), skłonność do upadków, zaburzenia odżywiania.

W poradni mogą być także diagnozowane i leczone inne ostre lub zaostrzone choroby przewlekłe występujące w wieku podeszłym. Poradnia będzie się ponadto zajmowała pacjentami z wielochorobowością, przyjmującymi wiele leków, pod kątem oceny możliwych interakcji pomiędzy nimi.

Więcej: janbozy.lublin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum