Lublin: świerzbu już nie ma, ale szpital musi to potwierdzić

Autor: TVP Lublin/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2010 17:23

W kwietniu oddział neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie wstrzymał przyjęcia i odwiedziny z powodu zakażeń pacjentów świerzbem.

Jak podaje TVP Lublin, obecnie szpital zapewnia, że sytuacja jest opanowana i zagrożenie epidemiologiczne już nie występuje. Jednak sanepid wciąż nie ma informacji o wygaśnięciu ogniska choroby i zapowiada kontrolę w lecznicy.

Brak informacji ma jednak wynikać jedynie z wymogu powiadomienia służb sanitarnych o wygaśnięciu ogniska choroby dopiero po 4 tygodniach obserwacji, a te jeszcze nie upłynęły.

Jak w rozmowie z Rynkiem Zdrowia zapewniała Anna Bernaszuk, kierownik Działu Nadzoru Sanitarno-Epidemiologicznego w SPSK nr 4, szpital podjął odpowiednie kroki, aby w najkrótszym możliwym terminie uporać się ze świerzbem.

W klinice wprowadzono zakaz odwiedzin w części zamkniętej oraz przyjęć ostrych i planowych, a  także zasady izolacji i stosowania środków ochrony indywidualnej wymaganych przy zagrożeniu chorobami przenoszonych drogą kontaktową.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum