Lublin: pięć osób po operacji zaćmy zostało zarażonych gronkowcem

Autor: WP, RMF/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2019 15:54

Pięć osób, które przeszły operację zaćmy w szpitalu w Lublinie, zostało zarażonych gronkowcem. Wszyscy mają powikłania i ponownie trafili na oddział - tym razem specjalistyczny - podaje portal Wirtualna Polska za stacją RMF FM.

Lublin: pięć osób po operacji zaćmy zostało zarażonych gronkowcem
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Chodzi o pacjentów, którzy poddani zostali operacji oka z powodu zaćmy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - podaje RMF FM. U pięciu osób - już po wypisaniu po zabiegu - stwierdzono zapalenie gałki ocznej, a ich stan zagrażał utratą wzroku.

- Jedna osoba zgłosiła się w niedzielę (1 grudnia - red.), po dwoje w poniedziałek i wtorek - powiedział stacji prof. Jerzy Mackiewicz z Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, gdzie trafiły osoby z powikłaniami.

Lekarz wyjaśnił, że w przypadku wszystkich zarażonych gronkowcem konieczny był kolejny zabieg chirurgiczny. Udało się opanować stan zapalny u wszystkich z tych osób. Prof. Mackiewicz zaznaczył, że jakość widzenia będzie można ocenić dopiero za kilka miesięcy.

Więcej: wp.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum