Lublin: okuliści uratowali wzrok pobitego mężczyzny

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2017 13:11

Specjaliści z Kliniki Okulistycznej Szpitala Klinicznego nr.1 w Lublinie wykonali szereg skomplikowanych operacji włącznie z przeszczepem rogówki i witrektomią, by uratować wzrok 38-letniego pacjenta, który kilkanaście miesięcy temu został dotkliwie pobity. Dziś potwierdzają, że leczenie się powiodło.

Lublin: okuliści uratowali wzrok pobitego mężczyzny
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Żaden z ośrodków w Polsce nie chciał się podjąć wyleczenia oka 38-latka. Co więcej, część lekarzy przekonywała, że konieczna jest jak najszybsza amputacja, ze względu na uszkodzenia. Inny pomysł na leczenie chorego miał prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Proces rozpoczął od zaopatrzenia rany pourazowej, następnie zdecydował m.in. na witrektomię z opasaniem gałki ocznej, przeszczep rogówki, kolejną witrektomię, przełożenie siatkówki i zabieg przeciwjaskrowy - podaje stacja RMF FM.

Po kilkunastu miesiącach i kilku zabiegach lubelscy lekarze ogłaszają: "oko widzi".

Prof. Robert Rejdak na antenie RMF FM wyjaśnia, że w środku jeszcze znajduje się olej silikonowy, pacjent przyjmuje leki, ale pole widzenia będzie coraz większe. Leczenie jest na etapie kosmetyki, czyli poprawy pola widzenia, usunięcia astygmatyzmu. 

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum