Lublin: niemiecki okulista będzie konsultował najtrudniejsze wady wzroku u dzieci

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 11:55

Wybitny okulista z Niemiec, prof. Anselm Jünemann, od stycznia przyszłego roku, będzie regularnie przyjeżdżał do Kliniki Okulistyki Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. W ramach kooperacji będzie nadzorował operacje u dzieci oraz konsultował najmłodszych pacjentów z wrodzoną zaćmą, jaskrą i schorzeniami siatkówki.

Lublin: niemiecki okulista będzie konsultował najtrudniejsze wady wzroku u dzieci
W lubelskiej klinice leczy się ok. tysiąca małych pacjentów rocznie z całej Polski. Fot. Fotolia

Jak wyjaśnia na łamach Dziennika Wschodniego kierownik kliniki prof. Robert Rejdak, szpital od lat współpracuje z prof. Jünemannem, który odwiedza klinikę przynajmniej raz na dwa, trzy miesiące.

Teraz będzie przyjeżdżał częściej, żeby konsultować najtrudniejsze przypadki, nadzorować operacje i szkolić kadrę. Profesor zajmie się najmłodszymi, kilkumiesięcznymi pacjentami, bo w odniesieniu do nich można uzyskać najlepsze rezultaty. Ekspert patronatem objął oddział i poradnię dziecięcą.

W lubelskiej klinice leczy się ok. tysiąca małych pacjentów rocznie z całej Polski. Pod opieką poradni jest kilka tysięcy dzieci. Ośrodek, jako jedyny w kraju, należy do europejskiej sieci rzadkich schorzeń oczu. Dzięki temu ma możliwość współpracy i konsultowania wyników z czołowymi europejskimi klinikami.

Więcej: dziennikwschodni.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum