Lublin: mocne cięcia na porodówce

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2010 16:57

Wraz z redukcją personelu oddziału ginekologiczno-położniczego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie zmniejszy się też liczba łóżek.

Lublin: mocne cięcia na porodówce
Co najmniej 13 osób zatrudnionych w SPSK 1 straci pracę. Dyrekcja szpitala wyjaśnia, że zwolnienia dyktowane są planowanym na październik remontem oddziału, który zostanie przeprowadzony ze względu na wymogi sanitarne.

Problem przyjęć w lubelskich porodówkach jest dobrze znany matkom, które szukały miejsc na oddziale. Sprawa niepokoi prof. Jana Oleszczuka, lubelskiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

– W szpitalu przy Staszica funkcjonuje tzw. oddział trzeciego stopnia, przygotowany na przyjęcie kobiet z zagrożoną ciążą. Nastawiony jest też na opiekę nad maluchami z wadą rozwojową lub urodzonymi przedwcześnie. Zlikwidowanie tam łóżek oznacza poważny problem dla rodzących matek. Skończy się na tym, że będą odsyłane od szpitala do szpitala – mówi profesor na łamach Dziennika Wschodniego.

Tymczasem dyrekcja szpitala zapewnia, że ilość świadczeń medycznych udzielanych w szpitalu nie zmniejszy się wraz z ograniczeniem miejsc dla pacjentek.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum