×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: kiedy w szpitalu wojewódzkim wznowią operacje usunięcia zaćmy?

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia25 grudnia 2019 18:39

Nie wiadomo jeszcze, czy po 1 stycznia 2020 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zostaną wznowione operacje usunięcia zaćmy - informuje Dziennik Wschodni.

Lublin: kiedy w szpitalu wojewódzkim wznowią operacje usunięcia zaćmy?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Placówka przy ul. Kraśnickiej w Lublinie cały czas utrzymuje, że zawiesiła wykonywanie tych operacji tylko do końca 2019 roku, ale sanepid nadal nie ma informacji o konkretnym terminie przywrócenia zabiegów. Szpital wstrzymał je na początku grudnia po tym, jak jego pięciu pacjentów z poważnymi powikłaniami po operacji zaćmy trafiło do kliniki okulistycznej w Szpitalu Klinicznym nr 1 Lublinie przypomina Dziennik Wschodni.

Chodziło o zakażenie gronkowcem. Kontrola sanitarna, którą sanepid prowadził w wojewódzkiej lecznicy przy Kraśnickiej w Lublinie, wykazała szereg nieprawidłowości. Dotyczyły m.in. dezynfekcji oraz mycia i sterylizacji sprzętu medycznego. Szpital nie spełniał także przepisów dotyczących pomieszczeń do udzielania świadczeń zdrowotnych.

- Jesteśmy w trakcie postępowania z sanepidem, dostaliśmy niezbyt precyzyjne informacje, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Na razie zostajemy przy wstrzymaniu zabiegów do końca roku - informuje Andrzej Ciołko, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

- Prowadzimy postępowanie, które ma na celu usunięcie stwierdzonych podczas kontroli nieprawidłowości. Sytuację na pewno ułatwia fakt, że zabiegi zostały wstrzymane i sprzęt nie jest używany. Szpital ma w każdej chwili prawo wglądu do dokumentów, bo jest stroną postępowania - tłumaczy Jolanta Chabros, kierownik Oddziału Nadzoru Przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum