Lublin: endoprotezę wszczepią w ... 2023 r.

Autor: Dziennik Wschodni, SAB/Rynek Zdrowia • • 20 września 2011 12:09

Zapisy na wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie sięgają do 2023 r. W Szpitalu Powiatowym w Łęcznej na operację można się zapisać na 2014 r.

Lublin: endoprotezę wszczepią w ... 2023 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Według danych Najwyższej Izby Kontroli to właśnie w Lublinie pacjenci czekają najdłużej w kraju na świadczenia ortopedyczne.

 - Na Lubelszczyźnie jest mało ośrodków ortopedycznych. W dodatku nakłady finansowe są niskie, choć wyższe od ubiegłorocznych - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl dr hab. Tomasz Mazurkiewicz z Kliniki i Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji w SPSK nr 4, lubelski konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii.

- Staramy się skracać oczekiwania pacjentów na endoprotezy. Obecnie pomagają nam w tym dwa ośrodki, które także zajmują się wszczepianiem endoprotez. Sytuacja powoli się poprawia. Problemem jest jednak mała liczba łóżek w szpitalu. Gdyby było ich więcej i gdyby możliwe były operacje w godzinach popołudnowych, kolejki byłyby krótsze - dodaje konsultant.

Endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego wszczepia także Szpital Powiatowy w Łęcznej. Pacjenci operowani nowoczesną metodą spędzają w nim czterokrotnie mniej czasu niż po tradycyjnym zabiegu. Pomaga w tym również specjalna rehabilitacja. Jak informuje Dziennik Wschodni, jeszcze kilka miesięcy temu chorzy przyjmowali byli niemal z dnia na dzień. Obecnie najbliższy możliwy termin to początek 2014 roku.

Najkrócej, bo około roku, na wymianę endoprotezy czeka się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze