Lublin: dwaj pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego zakażeni - zamknięto sześć oddziałów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 13:19

Z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, zostało zamkniętych sześć oddziałów.

Zakażeni zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego Fot. Shutterstock

Jak poinformował Krzysztof Skubis, dyrektor szpitala, chodzi o pacjentów w wieku powyżej 60 lat, którzy przebywali na oddziale neurologii i interny - informuje Gazeta Wyborcza.

Pacjent z neurologii trafił do lecznicy w nocy z soboty na niedzielę, natomiast chory z interny z piątku na sobotę. Personel medyczny wkrótce po rozpoczęciu hospitalizacji pobrał od dwóch mężczyzn materiał do badań na obecność koronawirusa. Szpital otrzymał wyniki pacjentów w poniedziałek wieczorem. W obydwu przypadkach okazały się one pozytywne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23-24 marca) obaj pacjenci zostali przetransportowani na oddział zakaźny SPSK nr 1. Jednocześnie dyrekcja WSS podjęła decyzję o zamknięciu oddziałów, na których byli hospitalizowani zakażeni. Także tych, które z nimi sąsiadują, tj. alergologii, onkologii, i gastroenterologii, znajdujących się na tym samym piętrze co interna i neurologia. Zamknięty został także szpitalny SOR, bo jeden z zakażonych pacjentów na początku tam przebywał.

Szpital zweryfikował listę ok. 40 osób z personelu, które miały kontakt z zakażonymi pacjentami. Ich nazwiska przekazano do sanepidu. Służby podają, że 20 osób z personelu trafiło już na 14-dniową kwarantannę zbiorową. Odbywa się ona w miejscach wskazanych przez wojewodę. Pozostałe osoby z personelu zostały już objęte dwutygodniową kwarantanną domową. Podobnie ma być z pacjentami, którzy w porozumieniu z sanepidem są obejmowani albo kwarantanną zbiorową, albo domową.

Więcej: Lublin.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum