Lublin: będą szkolić okulistów według programu z Lugano

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2018 13:39

W Lublinie powstaje Europejska Szkoła Zaawansowanych Studiów Okulistycznych (European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ESASO) - donosi RMF FM.

Europejska Szkoła Zaawansowanych Studiów Okulistycznych w Lugano szkoli zarówno młodych lekarzy, jak i specjalistów. Fot. archiwum

Będzie to pierwsza w Europie i druga na świecie filia prestiżowej Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów Okulistycznych ESASO. Główna siedziba mieści się w Lugano w Szwajcarii.

Wykładowcą tej ESASO  jest prof. Robert Rejdak - szef lubelskiej Kliniki Okulistyki Szpitala Klinicznego nr. 1. Dzięki jego staraniom władze ESASO zgodziły się na utworzenie filii w Lublinie, przy współpracy z Kliniką i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Europejska Szkoła Zaawansowanych Studiów Okulistycznych w Lugano szkoli zarówno młodych lekarzy, jak i specjalistów we wszystkich okulistycznych podspecjalnościach, w tym: leczenie chirurgiczne chorób siatkówki, rogówki, chirurgia refrakcyjna, leczenie zaćmy, jaskry, zapalenia błony naczyniowej oka.

Zainteresowanie kursami jest duże. Kolejka do szkoleń w niektórych podspecjalnościach w Lugano wynosi 2-3 lata.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum