Lublin: Światowy Dzień Walki z Trądem

Autor: KAI/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2010 17:44

Wolontariusze w Lublinie będą zbierać pieniądze na pomoc dla wioski trędowatych w Ayos w Kamerunie.

Akcja jest prowadzona w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Trądem. Dzień ten obchodzony będzie już po raz 57. w ostatnią niedzielę stycznia.

Obchodom towarzyszyć będą happeningi tematyczne i konferencja pt. ,,Trąd we współczesnym świecie" z udziałem lekarzy, misjonarzy i wolontariuszy misyjnych.

Środki zebrane podczas zbiórek i loterii przekazane zostaną do Ayos w Kamerunie, gdzie mieszkańcami wioski trędowatych opiekują się Siostry Opatrzności Bożej z Polski wraz z miejscową społecznością.

Organizatorami obchodów w Lublinie są Siostry Białe Misjonarki Afryki, Bracia Mniejsi Kapucyni, Siostry Opatrzności Bożej i wolontariusze misyjni, działający przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i duszpasterstwie akademickim KUL.

Trąd to choroba zakaźna skóry i nerwów, wywołana przez prątek Mycobacterium leprae. Nieleczona może prowadzić do utraty palców rąk, stóp, zniekształceń twarzy i ślepoty. Co roku na świecie trądem zaraża się ponad 250 tysięcy osób. 40 tysięcy nowych ofiar trądu to dzieci poniżej 15. roku życia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum