Lublin: Mały Książę koi ból u dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2010 15:15

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia uruchamia poradnię medycyny paliatywnej dla dzieci.

Na pomoc w poradni będą mogły liczyć dzieci, których na dłużej nie przyjmuje już szpital, a nie są tak poważnie chore, aby być stałymi pacjentami hospicjum. W poradni otrzymają pomoc przede wszystkim mali pacjenci cierpiący na różnego rodzaju choroby genetyczne.

Zdaniem o. Filipa Buczyńskiego, prezesa Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie ta grupa pacjentów powinna być objęta kompleksową, długoterminową opieką. Poza wsparciem specjalisty powinna dostawać potrzebny sprzęt, m.in. łóżko i materac przeciwodleżynowy oraz materiały opatrunkowe.

Poradnia będzie koncentrowała się przede wszystkim na opiece domowej, lekarze i pielęgniarki mają jeździć do pacjentów. Procedury formalne w związku z uruchomieniem poradni potrwają około dwóch miesięcy. Będzie działać w siedzibie hospicjum im. Małego Księcia, które funkcjonuje od 1997 roku i jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.

Poradnia ma objąć opieką docelowo od 20 do 30 dzieci.

Więcej na: www.lublin.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum