Lubin: pacjenci skarżą się na SOR

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2017 12:08

Mimo że Szpitalny Oddział Ratunkowy w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie funkcjonuje dopiero od 1 lipca, wielu mieszkańców ma zastrzeżenia do jego pracy. Godzinami czekają na przyjęcie przez lekarza, a jeśli już zostaną przyjęci, lekarz nie kieruje ich na żadne badania.

Lubin: pacjenci skarżą się na SOR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ojciec chłopca, który miał uraz nogi skarży się, że czekał z synem kilka godzin i w tym czasie oprócz opaski na rękę, która "sortuje" pacjentów dziecko nie otrzymała żadnej pomocy. Zaznaczył, że rozumie, iż SOR to nie miejsce, gdzie leczy się ból gardła, ale jeżeli noga dziecka puchnie, a chłopiec wije się z bólu to chyba oddział ratunkowy jest właściwym miejscem.

Równie źle SOR ocenia pewien górnik, który po wypadku w kopalni trafił na SOR. Jak wyjaśnia po tym jak posypały się na niego skały, przewieziono go do lubińskiego SORu. Panie, które miały go przyjąć zostały obudzone. Następnie zszyto mu ranę na nodze i odesłano do domu, mimo że uskarżał się nie tylko na ból nogi, ale też kręgosłupa i głowy. Nie zlecono mu żadnego prześwietlenia, żadnych dodatkowych badań. 

Jak wyjaśnia przedstawiciel EMC, właściciel szpitala w Lubinie, w dokumentacji medycznej nie było mowy o małym chłopcu ze spuchniętą nogą. Ojciec bowiem po 2 w nocy opuścił lecznicę i udał się do innej. W ocenie EMC kolejny chory -  górnik nie miał wskazań medycznych do diagnostyki RTG w obszarze dolnej części kręgosłupa i czaszki.

Przedstawiciele szpitala przypominają również, że przy przyjęciu na SOR pacjenci przechodzą kwalifikację ze względu na swój stan zdrowia. Jeżeli ich życiu nic nie zagraża, będą czekali. 

Więcej: lubin.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze