Lubelszyczyzna: lekarze i Straż Graniczna w pogotowiu grypowym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 października 2009 09:42

Lekarze i Straż Graniczna w Lublinie i Rzeszowie są w pogotowiu grypowym. Mieszkańcy Lubelszczyzny rezygnują z wyjazdów na Ukrainę,

Odwoływane są  wycieczki do Lwowa. Wyjazdy na Ukrainę odradza Polakom Janusz Słodziński, wojewódzki inspektor sanitarny w Lublinie – informuje Gazeta Wyborcza.

Główny inspektor sanitarny polecił wojewódzkim inspektorom sanitarnym w Lublinie i Rzeszowie podjęcie dodatkowych środków ostrożności. Podróżni będą informowani na przejściach, że jeśli w ciągu tygodnia po powrocie z Ukrainy wystąpią u nich objawy grypy, powinni zgłosić się do lekarza. Na przejściach granicznych na Lubelszczyźnie rozdawane są ulotki informacyjne o grypie. Lekarze z miejscowości przygranicznych mają informować sanepid o przypadkach grypy wśród swoich pacjentów. Na przejściach granicznych działają izolatki, do których będą kierowani chorzy podróżni.

Na Podkarpaciu hospitalizowane są pierwsze osoby wracające z Ukrainy, które mogą być chore na grypę. Na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Łańcucie z podejrzeniem grypy trafił Ukrainiec studiujący w Rzeszowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum