Lubelskie: wojewoda i marszałek skierowani na kwarantannę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2020 16:41

Wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski zostali skierowani na kwarantannę. Obaj mieli w sobotę kontakt z posłem Przemysławem Czarnkiem, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Lubelskie: wojewoda i marszałek skierowani na kwarantannę
Wojewoda będzie wykonywał swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną. Fot. Shutterstock

- W związku z potwierdzeniem badaniami laboratoryjnymi zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u posła na Sejm RP Pana Przemysława Czarnka, wojewoda lubelski Lech Sprawka, który miał z nim bezpośredni kontakt w sobotę 3 października 2020 r, został objęty kwarantanną na okres 10 dni - poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Jak dodała, wojewoda będzie wykonywał swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną, natomiast na czas trwania kwarantanny, w Urzędzie Wojewódzkim będzie go zastępował wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

- Urząd Wojewódzki w Lublinie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19 w województwie lubelskim - zaznaczyła Strzępka.

Na kwarantannę został skierowany także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

- W związku z wiadomością o potwierdzonym przypadku koronawirusa u posła Przemysława Czarnka, z którym Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski spotkał się w sobotę 3 października w Lublinie, marszałek do końca tego tygodnia będzie przebywał na kwarantannie, po której podda się wykonaniu testu na obecność wirusa - poinformował rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki.

Wojewoda lubelski i marszałek woj. lubelskiego wspólnie z Czarnkiem uczestniczyli w sobotę w konferencji prasowej poświęconej inicjatywie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Na konferencji był obecny wicepremier Jacek Sasin a także szef młodzieżówki PiS Michał Moskal oraz pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rozwoju infrastruktury kolejowej Tomasz Gontarz.

PAP - Renata Chrzanowska, Zbigniew Kopeć

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum