Lubelskie: plan odmrażania szpitali jest gotowy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2020 09:21

Choć wojewoda lubelski spodziewa się dalszego wzrostu zakażeń w statystykach to przygotowany już został plan odmrażania szpitali dla pacjentów bez COVID-19. Buforem wolnych łóżek ma być szpital tymczasowy, który do tej pory przyjął jednego pacjenta.

Lubelskie: plan odmrażania szpitali jest gotowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę (30 grudnia) wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że w porozumieniu z dyrektorami szpitali opracowany został plan odmrażania łóżek dla pacjentów, którzy nie mają koronawirusa lub już go przeszli, ale muszą leczyć powikłania po COVID-19.

Plan ma być wdrażany do końca stycznia, w niektórych placówkach zaraz po Nowym Roku. Na wypadek nagłego wzrostu pacjentów, którzy muszą być hospitalizowani z powodu koronawirusa, czekać będzie szpital tymczasowy w Targach Lublin. Do tej pory przyjął jednego pacjenta. Według harmonogramu do końca stycznia całkowicie odmrożone mają zostać szpitale w Hrubieszowie, Parczewie, Bełżycach oraz w Szczebrzeszynie. W Janowie Lubelskim łóżek covidowych pozostanie kilka.

Szpital w Łęcznej ma odmrozi 24 z 87 łóżek, szpital w Dęblinie 15 z 28 łóżek. Łóżka dla pacjentów niezakażonych koronawirusem zwalniać będą także placówki w Białej Podlaskiej, Chełmie i Nałęczowie. W całości odmrożony ma także zostać szpital wojskowy w Lublinie.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze