Lubelskie: pięć osób wyleczonych z koronawirusa

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 13:46

Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka potwierdziła 26 marca br. portalowi Rynek Zdrowia, że na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięć osób wyleczonych.

Fot. Shutterstock

Jedna osoba z powiatu kozienickiego, która była hospitalizowana w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach oraz cztery osoby z powiatu lubelskiego związane są z pierwszym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Poinformowała też, że Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie nie jest upoważniony do udzielania innych, szczegółowych informacji o wyżej wymienionych osobach.

W czwartek (26 marca) Ministerstwo Zdrowia aktualizując dane dotyczące liczby osób zakażonych, podało, że 9 nowych przypadków stwierdzonych zostało u pacjentów z województwa lubelskiego.

Aktualnie w tym regionie do zakażenia koronawirusem, potwierdzonego testem, doszło w 69 przypadkach, niestety dwie z tych osób nie żyją.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum